ФЕНОМЕН ДОКТОРА ХАУСА

DrNemo Вітаю друзі-медики, та й не медики особливо, з черговим поступом в медичних реформах.

Ми двома руками За те щоби таки щось мінялося в кращу сторону для лікарів та пацієнтів. Благими намірами...
Але всі попередні роки якось так ставалося, що кожен новий міністр дивним чином бачив реформування в скороченні якогось чергового бюджетовитратного фактору.

Спочатку скоротили середній медперсонал, потім молодший, відтак настала черга заміни швидкими профільних спеціалістів, не втрачаючи темпу в швидких замінили лікарів на парамедиків.
Горизонти подальших скорочень захоплюючі, виявляється туберкульоз не так вже й потрібно лікувати в спецлікарнях. А що скажуть лікарі, до яких записалося 2000 чол. на лікування та й дійсно почнуть створювати щоденні черги? А чи планується якось впорядкувати страхову медицину щоб таки якість кошти цілево компенсувалися лікарням, медперсоналу, паціентам?

Сумний досвід обовя'зкової особистої фінансової підтримки своїх рідних та не дуже в медзакладах...

Питань багато, відповідей менше.Хотілось би бачити цілісну картину, фінальну мету та очікувану схему Системи Охорони Здоров'я, тоді й зрозумілі будуть проміжні моменти реформ.

 

А от щодо якості наданих послуг та обговорення дотичних тем попереду, а поки що в рамках самоосвіти вивчаємо вісім сезонів канадського серіалу DrHouseMD, 117 серій  з 2004 по 2011 рік…

Такий марафон з незмінною цікавістю, беззаперечним впливом на медичну спільноту та суспільство в цілому достойний вивчення та перегляду. Доктор Хаус, по-нашому сімейний лікар (а саме на сімейних лікарів зараз впаде основний тягар первинного сортування та надання кваліфікованих послуг населенню) у виконанні англійського актора Г'ю Лорі.

За кожен з епізодів отримував $400,000.00, та ще й одержав за цю роль «Золотий глобус» в 2006 й 2007 роках, премію «Еммі» в 2005, нагороду Гільдії телеакторів в 2007, 2009 та безліч інших)— блискучий фахівець у галузі захворювань нирок (нефрологія) і інфекційних хвороб, але через деякі особливості його характеру його не можна назвати улюбленцем пацієнтів і колег— він замкнутий, різкий і цинічний, схильний до мізантропії й бунтарства.
Він не обтяжує себе дотриманням правил гарного тону й часом здається, що він повністю позбавлений почуття жалю (хоч це не так).

Найкраще свідчить про життєву позицію Хауса цитата доктора Формана: «Він не порушує правила, він їх ігнорує»; а також його улюблене твердження — «Усі брешуть». Як не дивно, саме цей підхід нерідко допомагає йому орієнтуватися у найскладніших і неймовірних випадках, а значить урятувати життя ще одному пацієнтові.

 

Відзначити варто такі цікавинки та фрази Доктора Хауса:

 

• Г'ю Лорі заявив, що відчуває провину, отримуючи більше грошей за те, що прикидається лікарем, ніж колись отримував його батько за справжню роботу лікаря.

• У 13-й серії 8-го сезону вступає у фіктивний шлюб з українкою Домінікою Петровою, щоб допомогти їй отримати «ґрін карту», а з нею і право на проживання та роботу в США. Поміж іншого, у цій серії у помешканні Ґреґорі Хауса з'являється портрет Тараса Шевченка.

• Абревіатуру M.D. у назві серіалу можна перекласти не тільки як «доктор медицини» (англ. Doctor of Medicine), але і як «психічно неповноцінний» (англ. mentally deficient). В Італії, наприклад, розшифрували абревіатуру в назві телесеріалу як «терапевтичне відділення» (англ. medical division). На дверях кабінету доктора Хауса написано: Diagnostic Medicine.

• Щур доктора Хауса отримав ім'я на честь улюбленого актора Г'ю Лорі, Стіва МакКвіна.

• У кабінеті доктора Вілсона висять постери фільму Гічкока «Запаморочення» і фільму Орсона Велса «Дотик зла».

• Спеціальність доктора Чейза — інтенсивна терапія (реаніматологія),— маловідома в США, але широко поширена в Австралії, звідки він родом.

• Мотоцикл доктора Хауса — це Honda CBR1000RR Repsol Replica (2005).

• Улюблені телесеріали доктора Хауса: «Самотні серця» і «Головний госпіталь». А актриса Олівія Вайлд у минулому грала в серіалі «Самотні серця» протягом майже цілого сезону. Серед записаних на TiVo доктора Хауса передач можна також відмітити серіал «Чорна Гадюка», одну з головних ролей в якому виконує Г'ю Лорі.

• Під час прослуховування Х'ю Лорі думав, що головним персонажем серіалу буде Вілсон, а докторові Хаусу призначена роль його компаньйона.

• Коли Вілсон дзвонить Хаусові, то його телефон грає пісню групи ABBA"Dancing Queen". Для інших дзвінків телефон грає — Hanson «Mmmbop»

• Г'ю Лорі так добре зображав американський акцент, що Браян Сінгер, один з виконавчих продюсерів серіалу, був здивований, дізнавшись про те, що Лорі британець.

• Восьма серія п'ятого сезону присвячена постановнику Роберту Стоверу, який помер від раку

• Шанувальники серіалу часто звинувачують доктора Хауса в тому, що він тримає тростину не в тій руці (у нього пошкоджена права нога, і він тримає тростину в правій руці). Сам доктор Хаус заявив в одному з епізодів, що йому «подобається тримати тростину не в тій руці». Але права рука не така вже «неправильна». Хаус — правша, а інваліди часто воліють тримати тростину в домінуючій руці незалежно від того, яка нога у них пошкоджена. Крім того, тримати тростину в протилежній руці однозначно рекомендується тільки в тому випадку, якщо пошкоджений стегновий суглоб.

• На бейджику, який носить на медичному халаті персонаж Олівії Вайлд, замість прізвища красується напис «Доктор 13».

• Доктор Хаус кілька разів пародіювався в телесеріалі «Клініка», зокрема, в епізоді «Мій будинок» (англ. My House).

• Доктор Хаус живе в будинку під номером 221B, як і його передбачуваний прототип Шерлок Холмс. Вперше це можна відмітити на початку сьомої серії другого сезону.

• У кінофільмі Королі вулиць перша поява персонажа Г'ю Лорі відбувається в лікарні, під час якого він поводиться надзвичайно схоже на Ґреґорі Хауса, хоча згодом і виявляється поліцейським.

• СТБ намагалися запросити Г'ю Лорі в журі талант-шоу «Україна має талант» а 7 липня 2010 року вийшла книга «Феномен доктора Хауса. Правда і вимисел у серіалі про геніального діагноста» Пряма мова: «Чи не здається Вам, що Ви просто долучаєтеся до чужої слави? Адже, напевно, таку книжку значно легше продати... — Я не продаю цю книжку. Я продав рукопис. Але виникла можливість поділитися своїми думками про масову культуру, її важелі, засоби впливу на суспільство і зробити це можна було на прикладі якісного та успішного продукту маскультури під назвою «Доктор Хаус»

 

А от і перли самого Доктора:

1. - Але у мене ж нічого не болить! - Іноді це перший симптом.

2. Чи знаєте, є такий вислів, що любов потрібна як повітря? Так ось, повітря, все-таки, важливіше

3. Ніщо не робиться просто так. Просто нам не завжди відомі мотиви.

4. Не грози, якщо не можеш виконати - це демонстрація слабкості.

5. Жоден вид на світі не створює пари на все життя. І не треба про лебедів, вони зраджують як і всі, просто у них піар кращий, ніж у кроликів.

6. Ти розмовляєш з Богом - ти віруючий, Бог розмовляє з тобою - ти психічно хворий.

7. У всіх дітей є одна спільна риса - вони все кретини.

8. Ви можете вірити, скільки хочете, в духів і посмертне життя. І рай, і пекло. Але коли справа заходить про цей світ, то не будьте ідіоткою. Тому що ви можете сказати мені, що ви довіряєтеся Богу, щоб прожити день. Але коли ви переходите дорогу, я знаю - ви дивитеся в обидва боки.

9. Ні, між любов'ю і ненавистю не один крок. Насправді, між любов'ю і ненавистю Велика Китайська Стіна, і кожні двадцять кроків стоять охоронці зі зброєю в руках.

10.- Допоможи мені уникнути цієї вечері, і я розповім, хто пустив слух, що ти транссексуал! - Немає такого слуху! - Буде, якщо не допоможеш уникнути вечері!

11. Знання завжди краще невідомості.

12.Якщо я насолоджуюся ненавистю до життя, я не ненавиджу життя. Я ним насолоджуюся.

13.Чи брехня є брехнею, якщо всі знають, що це брехня?

14.Правда починається з брехні.

15.Ти любиш всіх - це твоя патологія.

16.Коли хочеш щось робити - роби, а не струшуй повітря!

17. Тільки вчинки щось змінюють. Якщо немає вчинків, то все залишається колишнім.

18. А адже саме помилки роблять нас цікавими.

19.То, що він мав рацію, не означає, що він не помилявся.

20.Довіра потрібна нам для того, щоб маніпулювати людьми.

21.Не подобається відповідь - не задавай питання.

22.- У нас ректальна кровотеча. - Що, у всіх відразу?

23.- Мама, хто ці люди? - Це дві зарозумілі падлюки, які врятували тобі життя.

24.- Всесвіт завжди платить за рахунками. - Правда? - Ні. Хоча мав би.

25.- Треба перевірити на паразити, віруси, бактерії, грибки, пріони, радіацію, токсини, хімікати, а може підхопили все це з порносайтів. Я перевірю інтернет, а ви все інше.

26.- Пухлина мозку. Вона помре. Нудота.

27.Люді отримують не те, що заслужили, а просто все підряд. І з цим нічого не можна зробити.

28.Саме потворність робить нас сильнішими.

29.- Будь собою. Холодним, байдужим і відстороненим. - Будь ласка, не створюй з мене кумира.

30.Релігія - не опіум для народу. Релігія - плацебо для народу.

31.- А я боюся, що зрозумію на смертному одрі, що не зробив у житті нічого важливого. - На смертному одрі ви пробудете один день. Краще думайте про інших 25 тисяч.

32.Навіщо людині владу, якщо вона не знає, що з нею робити.

33.Легко бути ввічливим з тими, кого любиш, а ось бути милим з тими, кого ненавидиш, - це наука.

34.- Люди терпіти не можуть тих, хто будує теорії про людей.

35.- Релігія - це симптом ірраціональної віри і безпідставною надії.

36.- Хочеш, щоб народ нормально їздив? Прибери подушки безпеки, встанови мачете на рівні шиї, і всі будуть їздити зі швидкістю 5 км / год.

37.- Хаус! Прийшла випустити тобі кишки, є хвилинка?

38.Людям подобається обговорювати людей. Це дає нам відчуття переваги, дає нам відчуття контролю, і іноді знання роблять людей небайдужими.

39.Люді вибирають ті шляхи, які дають їм найбільшу нагороду за найменший працю, - це закон природи.

40.- Шляхетне ... - Ідіотизм! Це синоніми ...

 

DN: Не менші дивацтва і геніальність діагноста була і в нас: славнозвісний професор Дмитро Луцик та його дід удостоєний кількох книг та багатьох міфів та оповідок.

Але це вже окрема тема. :) Тут знайдете опис 200 хороших фільмів ПРО і ДЛЯ медиків.

В КОШИКУ
Товарів
на суму 0 грн.
Переглянути
КОШИК
0 товарів

НАШІ ЗАЦІКАВЛЕННЯ:
поза сферою Дайсона

СУМА ЗНАНЬ ТА ТЕХНОЛОГІЙ
Позиціонування нашого тіла у просторі, координація роботи всіх м'язів, пізнання навколишнього світу, збалансованість рухів у спорті та побуті забезпечують всього кілька кристаликів кальцію у завитку внутрішнього вуха. Абсолютно очевидно, що точка відліку координат базується на співрозмірності з гравітаційним полем Землі (Місяць, Марс, відкритий космос викликають інші відчуття). #читати
Валерій Верховський Той, хто чинить зло, завжди намагається приховати правду. Той, хто зі злом бореться, має вміти відрізняти правду від брехні, а добро від зла, випадковість від злого умислу. Така основа всіх детективів, кількість напрямів цього жанру з часів Едгара По та Конан Дойля значно збільшилася, проте наведений принцип чинний для всіх. Є детективи-загадки; класичний приклад це історії про пригоди отця Брауна: зло достатньо викрити і назвати за іменем. У Шерлока Холмса складніше: злочинцеві треба протиставити не лише логіку, а й застосувати силу. У американському "крутому" детективі, класиком якого був Реймонд Чандлер, інтелект детектива є додатком до силових методів досягнення справедливості. Детектив дає нам впевненість у невідворотності покарання зла, що інтелект, здатний до розвиненого логічного мислення, перемагає хитрість і підступність. Що добро в поєднанні з мужністю та холоднокровністю сильніші за зло. Саме зараз, коли на вулицях стає все більш незатишно, все більше зброї на руках, морально-етична планка стрімко падає, події з Лас-Вегаса взагалі вводять в ступор, отож психіка потребує захопливих історій, де герої яскраві, атмосфера тривожно-небезпечна, а справедливість врешті бере гору. Тобто хочеться якраз детективів: віртуозного розслідування зухвалого злочину. Хочеться нових місіс Марпл, Пуаро чи хоча б лейтенантів Коломбо. Цікавих детективів багато, дуже багато, ми відібрали найбільш концептуальні та талановиті, їх вже більше 56, тягнемо до сотки :)) #читати
Фантастика - йдеться про книжки чи про кінематограф - буває науковою, не зовсім науковою чи зовсім ненауковою (або фентезі). "Батьківщиною" фентезі є не середньовіччя і не казки та легенди, а підсвідомість; середньовіччя було такою собі колективною підсвідомістю західної цивілізації, тому більшість сюжетів і архетипів фентезі запозичено звідти. Нам мало цікавий справжній рицар Хруоланд, але ми знаємо про подвиги легендарного лицаря Роланда. У НФ ці припущення або можливі, або вірогідно можливі, у фентезі вони мають бути такими, що неможливі в принципі. Але є "смуга" на межі цих двох потужних течій фантазії, яку можна віднести і до того, і до того напряму, та яка не цілковито відповідає критеріям "твердої" НФ або "Чистої" фентезі. Тому поряд із стрічками, в яких дотримано традицій жанру та зображені зорельоти, кіборги, прибульці тощо, до переліку фільмів, які є визначними для кінофантастики, увійшли такі, що не дають вичерпного пояснення дивам. Припущення в таких історіях органічно вплетене у саму фабулу. Тож така фантастика має право називатися науковою, бо вона філософська, а філософія - наука. З огляду на теперішній швидкий рух до точки сингулярності, який пришвидшує розвиток ШІ є величезна потреба в обговоренні та обмірковуванні проблеми майже нового цифрового виду розумних істот... #читати